Nôž Shun Pro Deba (16 cm)

Nôž Shun Pro Deba (16 cm)

Typický japonský kuchynský nôž Shun Pro Deba (16 cm)

Viac detailov


205,00 € s DPH

VG-0165D

Typický japonský kuchynský nôž Shun Pro Deba (16 cm). Predná časť noža ideálna na filetovanie, zadná hrubšia časť čepele používaná na rezanie hrubších kusov rýb.

Séria Shun Pro od spoločnosti KAI dopĺňa svojim typickým Japonským asymetrickým profilom čepele (brúsená je len jedna hrana čepele) kolekciu kuchynských nožov Shun.

Čepeľ každého modelu série Shun Pro je vyrobená zo super-ocele VG10 (extrémna tvrdosť 61 HRC, 1.5% kobaltu), ktorá je pri sérii Shun použitá ako jadro. Vďaka tejto oceli môže byť rezná hrana tenšia, odolnejšia a výrazne ostrejšia.

Vďaka typickému asymetrickému Japonskému brúseniu čepele do tvaru obrátenej "1"ky zažije vlastník noža z tejto série skúsenosť, ktorú mu "európske" nože vďaka svojmu symetrickému brúseniu nikdy nemôžu poskytnúť.

Rúčky nožov série Shun Pro sú vyrobené z exkluzívneho ebenového dreva Pakka, ktoré sa okrem vysokej estetickej hodnoty vyznačuje trvácnosťou a vynikajúcou odolnosťou proti vlhkosti.

Ako extra výbavu je možné si k nožom z tejto série objednať aj kvalitné drevenné ochranné puzdro pre optimálnu ochranu čepele noža.

  • Dĺžka čepele 16,5 cm
  • Dĺžka rúčky 12,2 cm